Новий мобільний автомобіль і причіп Palantir Technologies для збору розвідувальної інформації на полі бою, призначений для армії США, був визнаний її керівництвом однією з найбільш ефективних програм, повідомляє Bloomberg News з посиланням на новий огляд, проведений службою.
У квітневому звіті Конгресу про "найвищі та найнижчі показники" армійських програм серед найкращих названо вантажівку Tactical Intelligence Targeting Access Node (TITAN), а також чотири інші системи озброєння компанії Palantir Technologies, що базується в Денвері (штат Колорадо).
Минулого року в березні армія США підтвердила, що компанія виграла дворічний контракт на початок третього етапу розробки системи наведення на ціль наступного покоління. TITAN – це армійська платформа наступного покоління з можливостями глибокого зондування. Вона використовує штучний інтелект і машинне навчання, щоб дозволити стрільцям у польових умовах бачити цілі за межами прямої видимості. Угода вартістю $178,4 млн була укладена на розробку 10 прототипів TITAN.
Кожна система TITAN складається з легкої промислової вантажівки та причепа приблизно такого ж розміру. Причіп використовується для транспортування таких продуктів як резервне джерело живлення і "космічний набір", щоб система могла безпосередньо підключатися до супутникових даних, а також до того, що вона збирає з наземних, повітряних і висотних систем, зазначається в доповіді.
За словами речника армії Брендона Поллачека (Brandon Pollachek), три прототипи TITAN вже поставлені, ще чотири очікуються до 31 грудня і ще три - до 30 березня 2026 року, йдеться у звіті.
За словами Поллачека, армія "оцінює кількість", яку вона придбає, "оскільки ми випробовуємо прототипи та оцінюємо, де вони будуть потрібні". Планується, що машини пройдуть бойові реалістичні експлуатаційні випробування – додав Поллачек.
TITAN "справив глибокий вплив на тактичні розвідувальні операції, забезпечивши централізовану платформу", яка збирає, інтегрує та аналізує дані з декількох джерел, в тому числі супутників і літаків, для націлювання і точного визначення місцеперебування ворожих і дружніх сил, йдеться в заяві армії, зазначається в звіті.
TITAN "є чудовим прикладом того, як нетрадиційна компанія-розробник програмного забезпечення конкурує та успішно стає основним постачальником апаратно-місткої програми", – зазначили в армії.
Система розроблена для рішучого посилення можливостей армії шляхом надання розвідувальних даних у реальному часі та прискорення процесів прийняття рішень на полі бою. Вона збирає величезні обсяги даних з різноманітних датчиків і використовує алгоритми ШІ для їх обробки та аналізу, що значно покращує точність наведення на ціль.
Крім того, швидша обробка даних та підвищена точність надають армії значну тактичну перевагу, мінімізуючи затримку між збором даних та отриманням дієвих результатів. TITAN представляє зміну в підході військових сил до розвідувальних операцій, дозволяючи приймати більш автономні рішення за рахунок використання аналізу на основі ШІ, що зменшує когнітивне навантаження на операторів.
Застосування передових американських розробок для захисту України.
Коментарі
З самого початку війни для звільнення Києва та інших регіонів українці використовували програмне забезпечення Palantir для точного визначення місцезнаходження та знищення російських військ. Палантір запустив власні супутники аби мати змогу набагато ефективніше збирати та аналізувати дані з космосу. У червні 2022 року генеральний директор Палантір Алекс Карп особисто відвідав Україну і став першим керівником великої публічної компанії, який зустрівся з президентом Зеленським аби обговорити тісну співпрацю між Палантір та Україною. Незабаром після цього Палантір відкрив свій перший офіс в Україні, а керівники та інженери компанії почали часто їздити в Україну, щоб налаштувати програмне забезпечення для потреб України.
Алекс Карп сказав, що програмне забезпечення компанії відповідає за більшу частину націлювання ударів на росіян на окупованих територіях. За його словами, потужність передових алгоритмічних систем ведення війни прирівнюється до застосування тактичної ядерної зброї проти супротивника.
Все, що робиться з власної волі, – добро!