Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 2
  • Переглядів: 2

Прохачі притулку із Сомалі та інших країн здивовані прийомом українських біженців за спрощеною процедурою

Категорія:

Прохачі притулку з Африки здивовані тим, що українських біженців прийняли в Європі загалом і у Фінляндії зокрема за спрощеною процедурою. Вони вважають це проявом дискримінації та расизму з боку європейців.

22031501.png

Ясін Омер. Фото: Pekka Koli / Yle

Прикро, що користувачі соцмереж та європейські ЗМІ охоче приймають українців у Європі. Я сім років просив у Фінляндії притулок, і мене ніхто не вітав, – каже Ясін Омер.

Він упевнений, що це – прояв дискримінації та порушення прав людини.

– Я родом із Африки. Українців вітають, мабуть, тому, що вони європейці та білі.

Ясін каже, що деякі його знайомі були змушені повернутися до Сомалі й там були вбиті. Повернення до країни досі небезпечне. Розгляд останньої заяви Ясіна Омера затримувався п'ять разів. Міграційна служба обіцяє ухвалити рішення цього тижня.

– Думаю, що цього разу не буде відмови, бо зараз європейці розуміють, що таке війна, – каже Ясін.

Психолог Фердинанд Гарофф, який тривалий час пропрацював із біженцями, каже, що проблема різного поводження з прохачами притулку з різних культур відома вже давно. Він розуміє здивування біженців із неєвропейських країн та їхнє відчуття, що з ними поводяться несправедливо.

– Мені здається, це цілком виправдана думка. З погляду людяності до всіх потрібно ставитись однаково незалежно від культурного чи етнічного походження.

Він також каже, що становище українських біженців полегшує і те, що у Фінляндії та інших країнах Європи до них добре ставляться.

– Якщо людина, яка втекла від складних життєвих умов, стикається з дискримінацією та расизмом, це посилює її ситуацію і заважає впоратися з нею.

Гарофф сподівається, що після війни в Україні жителі європейських країн ставитимуться з великим розумінням до всіх біженців.

У центрах прийому біженців теж виникло нерозуміння, чому українці швидко отримують право на перебування у Фінляндії на підставі тимчасового захисту.

Антті Лехтінен з Migri розуміє цей подив, але підкреслює, що видача ВНП у спрощеному порядку українцям, що тікають від війни, вигідна і всім іншим біженцям.

– Черга на розгляд заяв уже й так дуже довга, і якби українці йшли за стандартною процедурою, терміни збільшилися б ще сильніше. Це зайняло б роки, і процес надання притулку просто зупинився по всій Європі. За два тижні з України до Європи приїхало вдвічі більше біженців, ніж за весь 2015 рік.

Крім того, каже Лехтінен, Україна – це найближчий сусід ЄС, тому логічно, що людям із географічно близьких країн надають допомогу по сусідству.

До початку війни в Україні рішення щодо заяви про надання притулку у Фінляндії чекало 2300 осіб. Середній термін очікування складав десять місяців, але у Migri хочуть скоротити його до півроку. Приблизно 3300 українців попросили у Фінляндії міжнародного захисту за період із початку війни до 12 березня.

Джерело

Наші інтереси: 

Розуміти, що Європа повинна зараз зменшити оберти свого дивовижного ліберального безумства, політкоректності та толерастії, подивитися правді у вічі і заткнути рота усім африканцям, які десятиліттями сунули до Європи, сиділи на утриманні платників податків, качали свої права і т.п.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Чеснота приязності та ельфійський реактор – другий крок до вічного життя та опанування планети Земля

Євангельська концепція палінгенетичного реактора об’єднує надлюдську самореалізацію, соціальну взаємодію та трансформацію людства. Щасливі скромні та приязні, бо вони опанують Землю.

Останні записи