Всього за одну секунду робот устиг зібрати в мережі інформацію про Фестиваль Весни в Гуанчжоу (Guangzhou), опрацювати її та видати в результаті зв’язний текст на триста ієрогліфів. Живі професійні новинарі витратили б на це не менше 10 хвилин.
Новину надрукували в газеті Гуанчжоу Southern Metropolis Daily, а робота взяли у штат. Тепер він щодня допомагатиме кореспондентам газети працювати з новинами. Конкурувати з журналістами Сяо Нянь навряд чи зможе: писати довгі статті, брати інтерв’ю та взагалі ставити питання він поки що не здатен.
Так само його канадський колега, який склав на основі побаченої картинки різдвяну пісню і заспівав її, далеко не тягне до Grammy. Це була спроба дослідників з Університету Торонто створити так зване «нейронне караоке»: попередньо алгоритм опрацював сотні різдвяних пісень.
Вийшло схоже на музику, однак до відчуття свята й затишку тут поки що далеко:
Утім, роботи всього світу намагаються ставати кращими та ближчими до людей. Приміром, наприкінці минулого року інженер Абхішег Сінг надрукував на 3D-принтері робота Peeqo, який відповідає на репліки співрозмовника доречними гіфками. Виходить досить дотепно, навіть виникає відчуття наявності в цього робота емоцій.
До довгого списку нових речей, яким торік навчились роботи, можна додати ходіння по стінах, здатність сміятись, знаходити точку опори й пітніти.
Втім, поки що штучному інтелекту до досконалості далеко. І хоч під загрозою автоматизації вже чимало професій, розробники Сяо Нянь упевнені, що знадобиться ще багато десятиліть, щоб їхній проект «доріс» до професійного журналіста.
Штучний інтелект не здатний замінити людину у всіх галузях.
Не позаздриш молодому поколінню із вибором професії.
Вірю в те, що розумію.
Коментарі
Не позаздриш молодому поколінню із вибором професії.
Вірю в те, що розумію.