Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 47
  • Переглядів: 48

Росія намагається зірвати угоду України та США щодо копалин, а Трамп заявив про "психологічний дедлайн" для Росії – ISW

Категорія:

Кремлівці продовжують намагатися підірвати запропоновану американо-українську угоду про видобуток корисних копалин, просуваючи потенційні американо-російські проекти з видобутку рідкісноземельних металів. РФ вимагають американсько-російського економічного співробітництва, якщо США хочуть припинити війну в Україні. 

25040101.jpg

Фото: AP

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW) за 31 березня.

Президент США Дональд Трамп заявив 30 березня, що існує невстановлений "психологічний дедлайн" для Росії погодитися на загальне припинення вогню, а президент Фінляндії Александр Стубб сказав, що під час зустрічі з Трампом 29 березня він запропонував 20 квітня як потенційний крайній термін для «повного припинення вогню без жодних умов».

Кремль заявив 25 березня, що не буде дотримуватися узгодженого режиму припинення вогню в Чорному морі доти, доки Сполучені Штати не знімуть санкції з російського державного сільськогосподарського банку «Россельхозбанк» та інших фінансових організацій, що беруть участь у міжнародній торгівлі продовольством і добривами.

28 березня агентство Bloomberg повідомило, що Росія вимагає від Європейського Союзу (ЄС) відновити підключення Россельхозбанку до міжнародної банківської системи SWIFT як попередню умову припинення вогню в Чорному морі.

Кремлівці продовжують намагатися підірвати запропоновану американо-українську угоду про видобуток корисних копалин, просуваючи потенційні американо-російські проекти з видобутку рідкісноземельних металів. Речник Кремля Дмітрій Пєсков заявив 31 березня, що американські компанії зацікавлені у спільних з Росією проектах з видобутку рідкісноземельних металів і що ці проекти є першим кроком до покращення двосторонніх відносин між США та РФ, хоча США і Росія ще не підписали жодних документів, що стосуються рідкісноземельних металів.

Генеральний директор Російського фонду прямих інвестицій Кірілл Дмітрієв заявив 31 березня в інтерв'ю кремлівському виданню «Ізвєстія», що російські та американські офіційні особи розпочали дискусії щодо проектів з видобутку рідкісноземельних мінералів. Дмитрієв також заявив Російській службі Бі-бі-сі 30 березня, що американсько-російське економічне співробітництво має бути в центрі уваги, якщо Сполучені Штати хочуть припинити війну в Україні, але така співпраця розпочнеться лише після завершення мирних переговорів. 

Кремль намагається підірвати цілі адміністрації Трампа щодо об'єднання економічних інтересів США та України через американсько-українську угоду з видобутку корисних копалин, представляючи Росію як торговця рідкісноземельними копалинами, що перевершує Україну.

Адміністрація Трампа прагне використати американсько-українську угоду для встановлення конкретних економічних інтересів США в Україні в рамках зусиль США, спрямованих на перетворення України з виключно одержувача військової допомоги на економічного партнера, зауважує ISW. 

Економічна співпраця, якої прагне Росія зі Сполученими Штатами, не стримає Росію від повторного вторгнення в Україну в майбутньому і не сприятиме досягненню цілей адміністрації Трампа щодо економічного зближення США та України. Така співпраця також прискорить російське військове відновлення швидше, ніж це було б в іншому випадку.

Доступ Росії до корисних копалин в окупованій Україні, ймовірно, збільшить можливості Китайської Народної Республіки (КНР) отримати доступ до українських корисних копалин. Росія співпрацює з КНР у видобутку російських рідкісноземельних металів щонайменше з 2005 року. Російські компанії також беруть участь у поточних і потенційних проектах з розвідки родовищ у різних країнах Африки. 

ISW зазначає, що Росія використовує економічні стимули, не пов'язані з війною в Україні, щоб домогтися поступок від Сполучених Штатів щодо війни в Україні. Ці поступки дадуть важелі впливу, які мають вирішальне значення для заявленої президентом США Дональдом Трампом мети – досягти довготривалого і взаємовигідного миру в Україні.

Наші інтереси: 

Аналізуємо факти та події, які вплинуть на майбутнє України.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Чеснота приязності та ельфійський реактор – другий крок до вічного життя та опанування планети Земля

Євангельська концепція палінгенетичного реактора об’єднує надлюдську самореалізацію, соціальну взаємодію та трансформацію людства. Щасливі скромні та приязні, бо вони опанують Землю.

Останні записи