Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 23
  • Переглядів: 25

Угоду зі США про мінерали підписати буде дуже проблематично через 100-річний договір з Великою Британією та активність в Україні відомого клану банкірів

Категорія:

Сім'ї Ротшильд важливий саме англійський, а не американський чи інший контроль наших рідкісноземів. Ротшильди інвестували в Україну 53 мільярди доларів і разом з Black Rock планують її повоєнну відбудову. А США підготували нову пропозицію для України, яка повертає вимогу президента США Дональда Трампа відшкодувати мільярди за військову та економічну допомогу.

25041201.jpg

Фото: Doug Mills/The New York Times

Мільярдер Івлін Ротшильд, який має дворянський титул від Британської корони, свого часу навіть називав Трампа "расистом", а у 2016 році, за інформацією, яка потрапила в інформаційний простір, замовниками першої спроби імпічменту Трампа були саме Ротшильди. В. Зеленський, пропонуючи Трампу українські надра наприкінці 2024-го, перед тим уже тривалий час їх же обіцяв англійцям, пише у своїй статті на Global Village Home журналістка Людмила Пустельник, яка давно мешкає у США і добре знайома з американською політикою. 

Коли у січні 2025-го Велика Британія підписувала з Україною угоду про партнерство на 100 років для поглиблення зв'язків у оборонній та невійськовій сферах, Україну в ньому було названо "основним партнером в розробці стратегії її критичних корисних копалин". 

Вже в лютому із Зеленським зустрівся держсекретар британського зовнішньополітичного відомства Девід Леммі. Офіційна мета – "координація кроків та гарантії безпеки". Та, що не для преси, як пише британський журналіст Марк Куртіс (Mark Curtis) – нагадати уряду України, що Королівству вкрай потрібні українські копалини (Britain wants Ukraine’s minerals too). За дивовижним збігом, вже 28 лютого стався відомий скандал в Овальному кабінеті Білого дому, коли його відвідав В.Зеленський.

Трамп, до речі, трохи зіпсував британські плани ще раніше, коли скасував USAID. А ця агенція фінансувала британський проект SOERA (Діяльність з реформування державних підприємств в Україні). Міністерство закордонних справ Великої Британії  було в проекті молодшим партнером. SOERA, по суті, впроваджував зовнішнє управління Україною, бо працював над змінами до вітчизняного законодавства. Навіть встиг запровадити в дію 13 із запланованих 25-ти.

Так само вважаймо ще одним збігом неабияку актуальність теми копалин для британського уряду протягом останніх років. Колишня, часів прем'єра Ріші Сунака, міністерка торгівлі Нусрат Гані лише протягом 2023-2024-го провела десять зустрічей із представниками гірничодобувної галузі, а також виробниками й лобістами ВПК, і кожна зустріч була присвячена рідкісноземам. Одна з них – у Парижі, в офісі консалтингової фірми Ротшильдів. Наступник Гані, Алан Мак, також їздив до Парижа, "щоб обговорити критично важливу роботу Ротшильдів з корисних копалин" (Britain wants Ukraine’s minerals too).

Керуючим партнером банку Rothschild & Cie до того, як стати президентом Франції, працював Еммануель Макрон. Сьогодні, у тандемі з чинним прем'єром Великої Британії Кіром Стармером – один із ключових євро-гравців проти Трампових планів завершення війни в Україні.

До Ротшильдів ще повернемося, а наразі згадаємо інші події, які передували британсько-українській угоді. Протягом 2024-го, пише дослідник Санг Го Лі (Sang-Haw Lee), Велика Британія брала участь у широких переговорах щодо забезпечення ексклюзивного доступу до українських корисних копалин, але належної державної підтримки не було.

У квітні 2024-го двоє відомих британських парламентарів, міністр енергетики лорд Мартін Калланан і Боб Сілі, депутат від Консервативної партії, зустрілися з однією з найбільших українських гірничо-інвестиційних компаній у Лондоні. Щоб обговорити партнерство у видобутку корисних копалин. Це була BGV Group, яка інвестувала 100 мільйонів доларів в українські гірничодобувні проекти" (Can Britain benefit from Ukraine's minerals deal?).

Керівник BGV Group – Геннадій Буткевич, він же – власник мережі АТБ, відомий також щільними контактами з урядом В.Януковича, підозрюваний у фінансовій підтримці бойовиків "днр". Навряд чи зустріч з британськими парламентарями могла відбутися суто завдяки приватній ініціативі пана Буткевича. Який, до речі, в далеких 1990-х надавав "безпекові послуги" і олігархові Віктору Пінчуку, і Юлії Тимошенко (Владелец сети АТБ Геннадий Буткевич – из продажных ментов в миллионеры, спонсоры террористов и друзья власти – стаття від 2021 р. • портал АНТИКОР).

Англія, тим часом у 2022-му розробила свою першу в історії "Стратегію критичних корисних копалин".  Документом  визначено 18 мінералів "високої критичності" для Великої Британії, в тому числі присутніх в Україні "графіту, літію і рідкісноземельних елементів". "Стратегія" заохочує британські компанії активно "освоювати закордонні ресурси" для забезпечення потреб своїх ВПК та енергетичного сектора. Лондон також відкрив "Центр аналізу критичних корисних копалин" і створив "Комітет експертів з критичних корисних копалин" для консультування уряду.

Зі звіту комітету закордонних справ щодо найважливіших корисних копалин, 2023 р.: "Велика Британія не може дозволити собі залишатися вразливою в ланцюгах постачань, які мають  стратегічне значення". При цьому англійських урядовців та експертів не бентежить, що потрібні їм мінерали знаходяться на території зовсім не їхньої країни.

Внесок Ротшильдів

Хоч Україна наче сама поспішала комусь їх передати для "освоєння". Ще до великої війни, в липні 2021-го,  Київ та ЄС підписали угоду-меморандум про стратегічне партнерство щодо критичних мінералів (Ukraine: Critical Minerals Portfolio).

На них, щоправда, ще раніше накинули оком банкіри Ротшильди, чия присутність в Україні для них давня й фінансово корисна.

Транснаціональна Rothschild & Co стала провідною в реструктуризації боргу України в понад 20 мільярдів доларів у липні 2024 року. Представники цієї ж компанії постійно організовували зустрічі наших урядовців з компанією Black Rock.

Саме до Rothschild & Cie у 2014-му звернувся П.Порошенко, щоб продати свої активи в Roshen. Згодом з'ясувалося, що нічого не продавав, а передав іноземному трастові. Це був Rothschild Trust.

Ротшильди вперше запропонували виступити посередниками у переговорах України з кредиторами щодо реструктуризації її боргу у 2015му.

 2017-го  Rothschild S.p.A. виграли тендер на інвестиційні та банківські послуги для українського "Нафтогазу". Того ж року мільярдер Натан Джейкоб Ротшильд мав приватну зустріч в Лондоні з тогочасним прем'єром В.Гройсманом. Про що говорили, достеменно невідомо.

У все тому ж 2017-му наглядова рада ПриватБанку звернулася до консорціуму Rothschild, EY та FinPoint з проханням реструктуризувати його фонди. Нині ув’язнений Ігор Коломойський ще раз зв’язався з Ротшильдами у 2019-му, коли намагався повернути собі 25% акцій ПриватБанку.

Нарешті, Джованні Сальветті, який очолює відділення Rothschild & Co. на пострадянському просторі, у нас працює з 2007 року "надаючи консультації щодо інвестицій в Україну на суму понад 20 мільярдів доларів США. Також консультує Міністерство фінансів України та складні реструктуризації боргів: ДТЕК у 2021 році, "Метінвест", "Мрія-агро" тощо. Джованні також є інвестором в Україні в особистій якості". Так повідомляє про пана Сальветті його візитівка на Київському економічному форумі або на щорічному зібранні для "західних партнерів" та представників української влади. Коли другі вирішують з першими, як краще "опрацювати" українські стратегічні галузі. Такий собі "міні-Давос".

Угода зі США – що змінилося на гірше

Як повідомляє The New York Times, "США підготували нову пропозицію для України, яка повертає вимогу Україні президента США Дональда Трампа відшкодувати мільярди за військову та економічну допомогу. Угода, як і раніше, передбачає, що Україна повинна вносити половину своїх доходів від проектів з видобутку природних ресурсів, ключових корисних копалин, нафти та газу, в інвестиційний фонд, контрольований США. Планується, що прибутки з цього фонду будуть реінвестовані в українські проекти з видобутку природних ресурсів".

Однак, "проект передбачає посилення умов для України. Як-от, що США будуть вимагати всі прибутки від фонду, поки Київ "не відшкодує принаймні еквівалента американської допомоги, отриманої під час війни, плюс 4 відсотки щорічно".

Крім того, США хочуть забезпечити собі "право першої пропозиції щодо нових проектів і право вето на продаж українських ресурсів третім країнам. Крім того, в перший рік дії угоди Україні планується заборонити пропонувати будь-які інвестиційні проекти третім сторонам на більш вигідних фінансово-економічних умовах, ніж запропоновані Вашингтоном.

США також планують, щоб фонд контролювався Міжнародною фінансовою корпорацією США (DFC), урядовою агенцією США, відповідальною за інвестиції в компанії та проекти за кордоном. Агенція матиме право призначати до ради директорів трьох членів, тоді як Україна зможе призначати лише двох. DFC також контролюватиме кожен проект, у який інвестує фонд" (U.S. and Ukraine Reopen Talks on Contentious Minerals Deal – The New York Times).

Наші інтереси: 

Знати, що насправді відбувається з українськими ресурсами, як і хто насправді ними володіє.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Чеснота приязності та ельфійський реактор – другий крок до вічного життя та опанування планети Земля

Євангельська концепція палінгенетичного реактора об’єднує надлюдську самореалізацію, соціальну взаємодію та трансформацію людства. Щасливі скромні та приязні, бо вони опанують Землю.

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Валерій Швець.
0
Ще не підтримано

Україна знову у центрі уваги однієї з провідних банківських груп світу. Добре це, чи погано? Наскільки сильною є позиція України у цій грі? Чи вона лише пасивна жертва чужих інтересів?

Коментарі

Зображення користувача Валерій Швець.
0
Ще не підтримано

Україна знову у центрі уваги однієї з провідних банківських груп світу. Добре це, чи погано? Наскільки сильною є позиція України у цій грі? Чи вона лише пасивна жертва чужих інтересів?