Зображення користувача Світ Зелений.
Світ Зелений
  • Відвідувань: 19
  • Переглядів: 19

Уміння говорити

Під умінням говорити розуміємо ми поєднання двох різних умінь - з одного боку, самому говорити, з іншого - розуміти іноземну усне мовлення. Розмовляючи на іноземній мові в звичайній обстановці, ми використовуємо ці дві навички.

Нагадаємо, основа яку ми називаємо «активним мінімумом» складається з таких компонентів:

  • Вимова більш менш задовільний або, щонайменше, ясна.
  • Вивчено приблизно 1200-1500 найважливіших слів.
  • Вивчено 100-150 повсякденних виразів.
  • Граматика на рівні, який дозволяє вести найпростіший діалог.

Щоб заговорити, потрібно мати навички складання словосполучень, а також сприйняття повільної мови.

Для того щоб освоїти розмовну мову, потрібно суттєво посилити роботу у всіх напрямках, важливих для засвоєння мови. Необхідно добре опанувати активним словниковим запасом, а також потренуватися у складанні пропозицій і словосполучень.

Багато навчившись читати, зупиняються, вважаючи що цього достатньо. Але читання - це пасивний навик.

З іншого боку, варто визнати, що читання може надати тут певну допомогу, - хоча, скоріше як допоміжний засіб. Перш за все - для того, щоб вивчити частину словникового запасу, яка загальна для читання і усного спілкування. Крім того, читання стане в нагоді і для повторення і закріплення того, що вже зустрілося при спілкуванні.

Щоб опанувати усним мовленням, необхідно говорити так часто і багато, як тільки можливо. Не біда, якщо ви будете робити помилився.Тільки велике нагромадження помилок зробити вашу мову абсолютно незрозумілою.

Перш за все потрібно взяти за запам'ятовування слів і виразів.Граматикою також не слід нехтувати, хоча все таки її значення перебільшується.

При оволодінні усним мовленням слухати - і чути - буває важче, ніж самому говорити. Ось чому рекомендується використовувати всі можливості не тільки говорити, а й слухати іноземну мову

Прослуховуючи мова систематично, перш за все за допомогою аудіо записів, майже завжди можна розраховувати на успіх. У деяких випадках доведеться для цього докласти чимало завзяття, так як зрозуміти все до останнього слова, що записано, часом виявляється не простим завданням. Однак витрачені зусилля не пропадуть дарма.

Розуміння розмовної мови в її нормальному темпі часто є вирішальним для оволодіння усним мовленням. Часто доводиться чути висловлювання від початківців типу: «Ця запис звучить занадто швидко». Ну, а при розмові з іноземцем ми найчастіше приходимо в розчарування від того, що не можемо встигнути почути те, що він говорить. Адже те, що ми розпізнаємо тисячі слів на листі або при їх дуже повільному проголошенні не дає ніякої гарантії розуміння розмовної мови в нормальному темпі.

 

Наприклад для розвитку вміння говорити (і розуміти) гарні такі самовчителі:

 

англійську мову - Effortless English

 

німецький - Я говорю по-німецьки (Je parle l'Allemand)

Рівні володіння усним мовленням

Базовий: 400 слів, 50 виразів.

На цьому рівні ви можете висловити найнеобхідніше і розумієте мова звернену до вас, якщо говорять дуже повільно.

Міні (для усного мовлення основний словниковий запас) 1200 слів, 140 виразів. Говоріння - задовільно. Розуміння мови - повільний темп.

Середній: 1500 слів, 200 виразів.

На цьому рівні говоріння - задовільно, а іноді - практично вільно і розуміння мови на нормальній швидкості.

 

Наші Захоплення:

Знати мови других народів - Корисна для людини освітченої.

Наші інтереси: 

Знати мови інших народів -- корисно для людини освітченої.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Людина – втілена божественно-духовна сутність

Чи треба любити ворогів, або 5 проявів сили, що відрізняють людину від людиноподібної тварини – Нагірна проповідь

Стратегія палінгенезії полягає не в тому, щоб поборювати старий світ, а в тому, щоб використовувати його як ресурс для власного розвитку. Чеснота милосердя дозволяє вчитися у ворогів і...

Останні записи