Бувають такі ситуації, коли люди бачать ворожу ракету, або дрон, або літак, що пролітає десь недалеко. Як використати потенціал цих людей? Саме про це подумала конструкторська група «Технарі» – і розробила застосунок на мобільний телефон.
Як сказав один з учасників цієї групи Геннадій Сульдін: «Тепер кожен громадянин України може долучитись до протиракетної та протиповітряної оборони нашого Неба».
Android-версія застосунку вже пройшла верифікацію Google. Нині «єППО» доступний у PlayMarket для Android.
За словами розробників, при створенні «єППО» вони консультувалися з українськими військовими: розробка була узгоджена з командуванням ОК «Південь» та старшими офіцерами Повітряних Сил ПВК «Південь».
Як працює «єППО»?
✅ Якщо ви побачили повітряну ціль, наприклад, крилату ракету чи дрон-камікадзе "Шахед", треба відкрити «єППО» на своєму смартфоні.
✅ Потім – вибрати тип повітряної цілі, направити смартфон у напрямку руху цілі та натиснути велику червону кнопку.
✅ За декілька секунд фахівці протиповітряної оборони побачать вашу відмітку на мапі.
✅ Вона доповнить радіолокаційну інформацію і летюча смерть буде збита.
«Чому це необхідно? Завдяки кривизні земної кулі всі локатори бачать низьковисотні повітряні цілі з короткої відстані. Тому крилаті ракети та БПЛА орків ховаються від нашої ППО на доволі малих висотах. Але побачити ракету чи дрон-камікадзе можемо ми, навіть тоді, коли їх тимчасово не бачать радари», – каже Геннадій Сульдін.
За словами розробника, усі охочі можуть взяти участь у створенні першої у світі «мережевої системи ППО».
«Треба тільки встановити застосунок «єППО» на свій смартфон, за кілька секунд пройти авторизацію за допомогою «Дії», натиснути «Тест», щоб переконатись, що все ок, і бути готовим будь-коли сповістити зенітників про відому вам загрозу з неба», – каже Сульдін.
Авторизація в «Дії» допоможе уникнути хибних повідомлень, зокрема від ворогів.
Застосунок «єППО» поки що можна завантажити лише на Android, але розробники працюють над створенням версії для iOS. Очікується, що за 2-3 тижні вже буде доступна ІOS-версія додатка.
Взагалі, мережеві рішення дають потужний ефект. Тому окрім мережевої інформаційної протиповітряної системи варто зробити й фізичну. Наші бійці на фронті вже демонстрували вміння збивати переносними зенітними комплексами «Ігла», «Стінгер» тощо не тільки гелікоптери та низькопролітаючі літаки (проти яких ці комплекси й розроблялися), але й російські ракети. Тому бажано, щоб такі комплекси були на озброєнні загонів територіальної оборони в кожному селі. А також на озброєнні загонів територіальної оборони мають бути антидронові засоби.
Оператори, коли ведуть БПЛА, то орієнтуються на видимі географічні об’єкти. Тому ведуть їх, як правило, вздовж доріг і річок. Тобто саме там, де «по дорозі» постійно зустрічаються населені пункти. А якщо в кожному населеному пункті буде загін територіальної оборони, озброєний не лише стрілецькою зброєю, але й переносними зенітними комплексами та антридроновими «рушницями», то переважна більшість ракет та ворожих дронів буде збиватися ще до того, як потрапить у поле зору нашої протиповітряної оборони. А ті, яким пощастить «проскочити», вже будуть нанесені на електронні мапи, завдяки застосунку «єППО», а тому будуть вдало перехоплені нашою ППО. При тому вже не виникатиме ситуація, коли ППО вимушена протидіяти великій кількості цілей, а тому може не встигнути відпрацювати по всіх, адже тепер значна кількість цілей буде знищена ще до того.
Українці вже продемонстрували вміння створювати гнучкі мережеві структури. І такі мережеві структури набагато сталіші та потужніші за жорстко ієрархічні, на яких побудована армія супротивника.
Молодці!
Давно того чекав.
Але авторизація в "Дії"...
Не маю довіри до тієї Дії. До самої концепції
Коментарі
Молодці!
Давно того чекав.
Але авторизація в "Дії"...
Не маю довіри до тієї Дії. До самої концепції
Не тільки Ти, Миколо, не довіряєш «Дії»…
Зате застосунок «єППО» дійсно блискучий ! Навіть діти могли б його використовувати, чи не так ?
Творимо разом Вільну Українську Державу Гартленд !