Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Верховній Раді рекомендують ухвалити закон про створення бази ДНК в Україні

Комітет з питань правоохоронної діяльності допрацював закон №4265 "Про державну реєстрацію геномної інформації людини". Документ готують до повторного першого читання.

 

У законі уточнили деякі терміни та змінили статтю 4, яка визначає мету збору геномної інформації. Було зменшено кількість цілей обробки такої інформації, повідомляє РБК-Україна, посилаючись на повідомлення інформаційного Управління Апарату ВР.

Уточнили також статтю 5 щодо випадків обов’язкової державної реєстрації геномної інформації людини.

З обов’язкового переліку прибирають осіб, щодо яких немає відповідного рішення суду, окрім тих, яким повідомлено про підозру у скоєнні умисних злочинів проти життя, здоров’я, волі, честі, гідності, статевої свободи, статевої недоторканності особи та до яких застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Також внесли зміни щодо порядку обробки та зберігання інформації. Передбачено добровільний відбір біологічного матеріалу військовослужбовців.

У квітні цього року народні депутати не змогли запровадити державну реєстрацію геномної інформації людини і відправили на повторне перше читання законопроект №4265.

Глава правоохоронного комітету Верховної ради Денис Монастирський запевнив, що масового забору ДНК не буде.

Але, як зазначає старший партнер Адвокатського об'єднання CREDENCE Наталія Дригваль, є ризики впровадження цього законопроєкту. Наприклад, у законопроекті відсутній чіткий перелік об'єктів біологічного походження, які можуть бути відібраними для проведення молекулярно-генетичної експертизи. 

Норми стосовно зберігання та знищення біологічного матеріалу, відібраного для здійснення державної реєстрації геномної інформації, відсилають до кримінального процесуального законодавства. Але ж вони, вочевидь, виходять за межі предмету правового регулювання КПК. Тож на практиці не зможуть бути реалізованими.

Також є значні питання щодо механізму державної реєстрації геномної інформації та власне переліку осіб, для яких вона буде обов'язковою. Сумніви викликає і доцільність зберігання інформації в базі даних протягом 75 років та взагалі рівень дотримання нашими правоохоронними органами стандартів у сфері захисту персональних даних. 

Але ключова небезпека — це все ж таки велика кількість розпорядників інформації та концентрація збору, доступу, управління інформацією в МВС. 

 

 

Наші інтереси: 

Розуміти, що всіх хочуть "тримати під колпаком", а історія з коронавірусом та ПЛР-тестами це тільки все і підтверджує.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Чеснота приязності та ельфійський реактор – другий крок до вічного життя та опанування планети Земля

Євангельська концепція палінгенетичного реактора об’єднує надлюдську самореалізацію, соціальну взаємодію та трансформацію людства. Щасливі скромні та приязні, бо вони опанують Землю.

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Сергій Білецький.
0
Ще не підтримано

вороженькі сприяють небаченому досі зростанню могутності шостого племені української нації.РаДіє

Коментарі

Зображення користувача Сергій Білецький.
0
Ще не підтримано

вороженькі сприяють небаченому досі зростанню могутності шостого племені української нації.РаДіє

Зображення користувача Арсен Дубовик.
0
Ще не підтримано

На черзі наступний проект юдеїв "Ноїв ковчег"?

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)