У 763 закладах середньої освіти 20 регіонів України розпочали роботу інспектори Служби освітньої безпеки (СОБ), повідомляє МВС України.
Офіцери "СОБ" виконуватимуть не лише правоохоронну і просвітницьку функції, а будуть наставниками для учнів школи, повідомила заступниця Міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко.
До кінця цього року кількість офіцерів СОБ зросте до 2000 поліцейських, усі заклади освіти із початку навчального року не залишаться поза увагою правоохоронців.
Також будуть задіяні 1300 ювенальних офіцерів поліції, 195 шкільних офіцерів поліції, 1600 поліцейських офіцерів громади.
Це що? Піклування про школярів чи намагання ще більшого контролю над дітьми, їхніми батьками, вчителями? Для чого ювенальні поліціянти?
Як влучно написав на Фейсбук Євген Лауер, тепер понад 3 тисячі озброєних військовослужбовців, здорових і придатних до військової служби, стирчатимуть у будинках шкіл, пускатимуть слину, побачивши старшокласниць, і ловитимуть за школою юних курців (не озброєних!)
"Вся функція цих дезертирів (інакше їх назвати не можна) – це викликати наряд охорони у разі якоїсь проблеми. З цією функцією взагалі справлялися неозброєні вахтерки та вчителі, які мали в кишені "кнопку" виклику наряду поліції охорони. Якщо вірити багатьом публікаціям, фінансування "ювенального спецназу" має бути за рахунок місцевих бюджетів, і за душу одного бійця цього підрозділу/департаменту місцевому треба викласти близько 1000 доларів", – написав він і зауважив, що три тисячі ледарів зі зброєю будуть поза фронтом, поза війною...
Лауер нагадав, як міністр Клименко заявляв, що поліціянти не навчені стріляти і воювати! Але забув додати, що натомість вони добре навчені "торбити комерсів", брати хабарі, кришувати наркобізнес та проституцію.
Уся країна шукає найбільш затребуваний ресурс для війни – особовий склад, а тут ціла бригада буде воювати в шкільних будівлях.
Якщо ці супергерої-захисники середніх шкіл будуть озброєні, то хотілося б переглянути їхні результати (протоколи) стрілецької підготовки, зауважує Лауер.
"Я не проти ювенальної поліції. Проти того, щоб цим займалися люди, місце яких на фронті. Я не розумію, чому замість них не залучити чоловіків старше 60 років, хлопців, які отримали поранення на війні і не мають можливості/здоров'я служити на фронті, жінок, які бажають вступити на службу до МВС та інших. Наче війна у нас, чи ні? До речі, не встигнувши ще до ладу почати працювати, як МВС уже встановило свято – День ювенальної поліції – 8 липня", – написав він.
Ситуація виглядає абсурдною. Чому поліцейські мають сидіти по школах, а тим більше бути наставниками для дітей? Якщо хтось колись спілкувався з поліцейськми, розуміють рівень їхнього інтелектуального розвитку. Не всіх, звичайно, але є такі, що навіть протокол скласти не можуть і два слова зв'язати українською мовою, які досі говорять на службі російською, а на зауваження, що на службі треба говорити українською, навіть стають агресивними.
Коментарі
"Якщо у школі наставник не вчитель, а міліціонер, то це вже не школа. Батьки віддають своїх дітей до школи для того, щоб їх навчали та наставляли люди зі спеціальною педагогічною освітою. Ці люди мають професію УЧИТЕЛЬ. А наставник у формі, з пістолетом, газовим балончиком, кайданками та кийком – то у виправних закладах. Ніхто нічого не переплутав під час війни ще й за наші гроші?", написав у своєму Фейсбук доктор технічних наук, професор Сергій Данилюк, який зараз служить в ЗСУ. Повністю погоджуюся!
Ювенальна остиція має на меті розвал сімї. Спосіб забрати дітей у батьків і передати їх в дітдом.