Зображення користувача Ігор Каганець.
Ігор Каганець
  • Відвідувань: 165
  • Переглядів: 185

Куди поділося аріянство? Це тепер філософія успіху, зосереджена в США (+аудіо)

Категорія:

Якщо сьогодні хтось захоче долучитися до «Аріянської церкви», він нічого не знайде. Насправді аріянство існує. Просто воно перемістилося в США і реалізувалося у двох формах.

171009-garmoniya.jpg

Радіймо, арії!
Радіймо, арії!

Аудіоверсія: Куди поділося аріянство? Це тепер філософія успіху, зосереджена в США

Аріянством називається первинне хрестиянство (аріохрестиянство) – вчення Ісуса Хреста. Зокрема, аріянською була перша хрестиянська держава – Римська імперія за імператора Костянтина Великого та його наступників. Проте аріянство існувало значно раніше, принаймні від початку Арійського циклу (з середини 6 тисячоліття до н.е.) – як світоглядно-релігійна система аріїв (шляхетних). Ісус Хрестос оновив аріянство і підніс його на вищий рівень. Одним із свідчень цього є те, що дві головні заповіді аріянства існували до Ісуса Хреста.    

Найбільшого поширення аріянство досягнуло під час експансії готів, які опанували простір від Каспію до Іспанії і Північної Африки. Надзавданням завойовницьких походів Володимира Великого було відновлення аріянської імперії Аттили.  

Реформація, започаткована 500 років тому Мартіном Лютером, привела до появи і бурхливого розвитку лютеранства, кальвінізму та інших течій іудохристиянства. При цьому відбувся сплеск аріянства, відомого також під назвами социніанство, антитринітаріанство, унітаріанство. Проте якщо сьогодні хтось захоче долучитися до аріянської церкви, він нічого не знайде. «Аріянської церкви» не існує.

Як сталося, що первинне вчення Ісуса Хреста, основане на арійській традиції, безслідно зникло? Хіба це можливо?  

Насправді аріянство існує. Оскільки в Європі, починаючи з 17 століття, відкрите визнання аріянства несло загрозу переслідувань і навіть фізичного знищення (в Англії кримінальне переслідування аріян-унітаріїв було скасоване тільки у 1813 році), аріянство перемістилося в США і реалізувалося у двох формах.

По-перше, у вигляді унітаріанських церков. Вони не мають єдиної організації і віровчення, а являють собою асоціацію громад з різноманітними філософськими і релігійними поглядами. З середовища унітаріїв вийшли 5 президентів США: Джон Адамс (другий президент США), Томас Джефферсон (третій президент США), Джон Квінсі Адамс, Міллард Філлмор, Вільям Говард Тафт.

По-друге, сучасне аріянство реалізується у вигляді філософії успіху, позитивного мислення, бізнес-психології, руху за самовдосконалення, особисте зростання, самодопомогу, самозцілення. Ця «нецерковна» форма діяльності здійснюється у вигляді лекцій, семінарів з розвитку лідерства, творчості, раціонального мислення, бізнес-тренінгів, клубів, шляхом індивідуальної самоосвіти тощо. Представниками цього напрямку є Ральф Емерсон, Джемс Аллен, Чарльз Ганел, Наполеон Гіл, Луїза Гей, Лі Керрол, Джон Кехо, Браян Трейсі і багато інших.

Другий напрямок особливо цікавий, оскільки поєднує аріянську метафізику боголюдської самореалізації (заповідь Люби господа, бога твого...) з активною соціальною позицією і практичною перевіркою теорії шляхом отримання добрих плодів – здоров’я, соціальної гармонії, бізнесового успіху, загального блага.  

Замість того, щоб боротися з іудохристиянством, цей напрямок аріянства просто піднявся у вищий простір подій, де радісно поєднує приємне з корисним.

Таким чином, ми відкриваємо для себе потужне джерело знань, яке долучаємо до цілісної системи сучасного аріянства.

Надалі будемо активніше досліджувати твори згаданих вище авторів, перекладати їх українською мовою, озвучувати, обговорювати, практично застосовувати у наших проектах.

Буде цікаво!

Наші інтереси: 

Відкриваємо нові джерела знань і натхнення! 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ласкаво просимо до церкви програмістів Aryan Softwerk

Стартап Aryan Softwerk запрошує ІТ-фахівців спільноти Народний Оглядач до освоєння ринку самоорганізації арійських церков

Метою «церкви програмістів» Aryan Softwerk є колективне досягнення Царства божого шляхом розробки софту для самоорганізації шляхетних духовних демосів – арійських церков. Розробка церковного софту –...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Володимир Самотий.
0
Ще не підтримано

Вартісна духовна доктрина завжди має мало послідовників, бо вартісних носіїв такої доктрини теж дуже мало. Проте лише вони змінюють світ на краще.

Коментарі

Зображення користувача Ірина Новиченко.
0
Ще не підтримано

Дякую за цей матеріал. У стислій формі пояснено дуже важливі речі.

Зображення користувача Володимир Самотий.
0
Ще не підтримано

Вартісна духовна доктрина завжди має мало послідовників, бо вартісних носіїв такої доктрини теж дуже мало. Проте лише вони змінюють світ на краще.

Зображення користувача Ігор Каганець.
0
Ще не підтримано

Тим не менше, філософія успіху має мільйони послідовників у всьому світі, а книги видаються стомільйонними накладами багатьма мовами.

Володимир Самотий каже:
Вартісна духовна доктрина завжди має мало послідовників, бо вартісних носіїв такої доктрини теж дуже мало. Проте лише вони змінюють світ на краще.

Все, що робиться з власної волі, – добро!