Люди, яких підтримує партнер, схильні братися за вирішення більш складних завдань. До такого висновку вчені прийшли після вивчення життя 163 сімейних пар. Перед кожним з партнерів був поставлений вибір: вирішити просту задачку або ж позмагатися за якийсь приз. При цьому дослідники ретельно документували всі розмови подружжя між собою, пише Клубер.
Як з'ясувалося, ті з учасників експерименту, кому була надана значна підтримка з боку партнера, частіше погоджувалися боротися за винагороду. І навпаки – ті, кого в родині підтримували менш активно, робили свій вибір на користь простого завдання.
Але на цьому дослідження не закінчилися. Коли вчені зв'язалися з тими ж парами через півроку, то виявили, що у тих, хто змагався за приз, стали міцнішими відносини, покращився добробут і підвищився загальний рівень щастя в порівнянні з тими, хто вважав за краще утриматися від конкуренції.
Як каже Брук Фіні, професор психології і автор дослідження, команді вчених вдалося довести, що підтримка, яку люди отримують в момент прийняття важливих рішень (на кшталт вибору нової роботи або розширення кола знайомств), дуже сильно впливає на їхній майбутній добробут.
Партнер або допомагає вам досягти успіху, мотивуючи використовувати нові можливості, або ж перешкоджає вам у цьому, знижуючи ймовірність того, що ви скористаєтеся існуючими можливостями зростання.
Відомі пари підтверджують висновки вчених
Напевно, найкращим доказом теорії вчених є найвідоміші пари сучасності. Барак і Мішель Обама, Марк Цукерберг і Прісцилла Чан, Jay-Z і Beyonce – і це далеко не всі відомі подружжя.
Вони працюють в різних сферах, але кожен визнає, що ні за що б не досягли успіху без допомоги коханих.
У 2011 році в інтерв'ю з Опрою Вінфрі попередній президент США Барак Обама зізнався: «Безумовно, всі мої досягнення були б неможливими без Мішель. Раніше ти питала мене, що допомагає мені не з'їхати з глузду, підтримувати рівновагу і справлятися зі стресом. Що ж, це як раз ця прекрасна жінка. Вона не просто чудова перша леді, вона – моя опора. І я кожен день багато в чому на неї покладаюся».
Ще один приклад – Марк Цукерберг і його напутня мова студентам Гарварду у 2017-му році. Засновник соціальної мережі Facebook присвятив всю свою роботу дружині: «Прісцилла - найдорожча мені людина в цьому світі, тому шлюб з нею – це найважливіша річ, яку я побудував у своєму житті».
Однак, не тільки жінки можуть підтримувати своїх чоловіків. Королева RnB Beyonce теж вважає, що стала успішною завдяки підтримці з боку чоловіка Jay-Z. За словами співачки, він допомагає їй абсолютно в усьому: «Я б не стала тією жінкою, яку ви зараз бачите, якби вдома мене не чекав цей чоловік. Знати, що він там, – запорука мого успіху».
Кожен з нас по-своєму визначає поняття успіху.
Перебувати поруч з тим, хто вірить в вас і мотивує грати по-крупному, просто безцінне. Подібні відносини не тільки допомагають досягати успіху, але й роблять вас щасливими і вдячними.
А ще кажуть, що успіх здається меншим, якщо вам не з ким їм поділитися.
Розуміти, яку силу має підтримка. Підтримувати і допомагати нашим рідним.
Ще один аргумент на користь дуалізації у шлюбі.
Якщо прагнеш чуда - створюй його!
Коментарі
Власне, в цьому й полягає сенс шлюбу, як на мене: робити спільну справу, а не принижувати один одного, критикуючи те, що ти не розумієш. Тут можна згадати і про різні назви пари чоловік-жінка у російській та українській мовах: у нас - "подружжя" (корінь -друж-, від "друг"), у них - "супруги" ("супруга", від "запрягати" - пара волів, що тягнуть, і добре, якщо в один бік).
Проте, сам наразі стикаюся з дуже неприємним і незрозумілим для себе явищем: якщо сам не вмієш дружити - годі очікувати дружби від когось (у коханні так само).
Поки дихаю - сподіваюсь!
То вчимось любити та дружити!
Якщо прагнеш чуда - створюй його!
Ще один аргумент на користь дуалізації у шлюбі.
Якщо прагнеш чуда - створюй його!