Зображення користувача Анна Олар.
Анна Олар
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

У Вишгороді українці захищають від свавілля влади вибраного ними Голову міста

Категорія:

Учасники війни в Україні 2014-2016 року захищають Конституцію, Правду і Справедливість в рідному місті.

З цим юним і посивілим ветераном я мав честь познайомитись ще в 2014 року на передовій під Дебальцево. Можливо батько Василь і став героєм фільму “Небесна сотня у вирій полетіла”, який ми творили на Майдані та передовій війни на сході України. Якось серед тисяч героїв фільму не розгледів його очі, а зараз дві пари очей таких схожих дивились мені в камеру і говорили Правду.

Про Народне віче у Вишгороді взнав випадково – різануло слух. Народ захищає від свавілля влади вибраного ними Голову міста. Чесно не повірив, запитав себе, а чи можливе таке в Ірпіні, де я мешкав до своєї литовскької еміграції, мабуть «ні», сказав я за себе, а може і за тисячі ірпінчан, які виходять на віче захищати ліси і свої права. Та наш ексклюзив про те, як виборці і народ в Україні стає нацією патріотів своєї землі, Громадою громадянського суспільства – мене це радує, бо є майбутнє в України.

Коментувати і описувати те, що відбулось на Віче у Вишгороді не буду – даю Вам можливість подивитись матеріал, який стане епізодом у фільмі “ Інша Україна”, що на литовській кіностудії АРАТТАФІЛЬМ розпочав знімати. Ось кадри з фільму, а весь матеріал загрузив на Ютуб, щоб бува не пропав, як мої журналістські архіви за 45 років творчості, викрадені непокараними за шахрайство та самоуправство організованою групою осіб, відомих правоохоронцям, в ірпінській квартирі. 

 

Зразу після віче я зв`язався скайпом з Відмантасом Валюшайтісом – директором центру студій по Демократії при Вільнюському університеті Права ім. Миколи Ріомера, відомим литовським журналістом і письменником. Ось як він прокоментував події у Вишгороді у світлі європейського права. (розшифровка мовою оригіналу):

– Что я могу сказать? Нас удивляет то, что у вас это еще осталось, это свойственно не только Украине – это политическая борьба, часть политической борьбы не особенно чистой, которой пользуются силы, не способные отстранить политическим путем, они стараются компрометировать криминальным или другими грязными способами.

Я вспоминаю путь Литвы с 90-го года. У нас тоже такие попытки были. Патриоты, что стояли за суверенитет Литвы и были выбраны в Сейм Литвы и правительство, не имели политической практики, которую имела бывшая номенклатура политическая, из партийной среды. Те знали приемы борьбы, которые для новых политиков были неизвестны и грязны. Надо помнить, что такие случаи бывают не один раз, к этому надо готовится. Не смотреть с удивлением, а действовать так, чтоб такие провокации можно было предвидеть и защищаться.

Мы изучаем демократию в Литве в трех плоскостях – политической, экономической и культурной. Наш вывод: когда эти три сословия есть – то в стране существует демократия и она функционирует. В Литве хорошо функционирует политическая демократия, свобода слова, свобода выборов и далее. Немного проблем имеем в социальном отношении. В Украине в социальном отношении еще больше проблем.

У вас дифференциация общества на очень богатых и тех, что живут за чертой бедности очень большая. В культурной плоскости тоже есть проблемы, например, насаживание силой другого мировоззрения, тут и не пахнет демократией.

– Возможно ли такое у Вас, чтобы так выборочно «решительно» боролись с коррупцией?

– У нас есть СТТ – структура, которая смотрит за экономическими событиями. Были случаи, когда человека могли арестовать, сделать большой скандал в прессе, а потом все и не подтверждалось. Но политический урон ему нанесен, особенно такое случается перед выборами. Это недостатки демократии, которую мы совершенствуем. У нас есть человек – сейчас он европейский комиссар, тогда был депутатом Сейма. Он ушел, чтобы доказать свою правоту, а позже доказал свою правоту и невиновность, сейчас он выбран европейским комиссаром.

То, что у вас вышли люди защитить мэра – это радует нас в Европе. У вас будет демократия и свобода, мы в это верим – это и для нас уроки, как защищать конституционные права каждого человека быть невиновным до решения суда.

Петро Олар (Вишгород-Вільнюс)

фрагменти матеріалів до фільму знято у Вишгороді 17-04-2016 року

 

 

 

 

 

 

 

 

Більше матеріалів на каналі   https://www.youtube.com/channel/UCHeXon-Y-uyOFzh2lT-02Aw

Наші інтереси: 
Разом з Литвою говоримо про патріотів України.
 
 
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Яро Купало – Гермес - Аполлон – святий захисник і архангел Гіперборії

Архангел Гіперборії, чат-боти і чат-боги, або Як працювати з духовно-інформаційними роботами (+аудіо)

Слухаємо нове озвучення про те, що мовою ефективного спілкування з ангелами буде окультурена українська мова на основі Гіперборійського Сенсара. Її ядро вже формується у вигляді спеціалізованої мови...

Останні записи