Про це повідомило німецьке видання Zeit, пише Кореспондент.
Однак грецькі машини піхоти в основному розміщені на грецьких островах і, ймовірно, не будуть виведені, поки всі підрозділи Marder не будуть доставлені до розгортання. Постачання їх очікуються не раніше осені чи зими.
Понад те, оголошення про обмін стало несподіванкою для виробника компанії Rheinmetall, яка хотіла продати Marder напряму Україні.
Очевидно, є труднощі з реактивною системою залпового вогню Mars II. Чотири системи мали бути поставлені, але з 40 німецьких установок у робочому стані перебуває менше половини. При цьому вони не можуть стріляти боєприпасами зі США або Великої Британії, а необхідне оновлення програмного забезпечення може тривати кілька місяців.
Нагадаємо, радник глави Офісу Президента Олексій Арестович раніше заявив, що обіцяні Німеччиною п'ять тисяч касок досі так і не було поставлено.
Розуміємо, що війна не скоро закінчиться. Робимо висновки щодо того, хто є союзником України, а хто тихо саботує передачу зброї Україні, аби не розлютити ерефію, з якою й далі хочеться дружити.
Коментарі
"щодо Mars II, то за інформацією німецького Business Insider, передати ці системи немає можливості через те, що їхнє програмне забезпечення не може використовувати високоточні снаряди. А для того, щоб це виправити знадобляться "місяці".
З боку Defense Express зазначимо, що така причина доволі дивна. По-перше документально відомо про проведення робіт із інтеграції ракет GMLRS у систему Mars II на основі контракту від 2012 року із французькою Sagem (група Safran).
Тоді повідомлялось про роботи з інтеграції системи Sagem Sigma 30. Більше того, на сайті самого Бундесвера прямо вказано, що Mars II може використовувати керовані боєприпаси.
Тобто, можливо зробити обережне припущення, що у Німеччини вже навіть брехати втомились демонструючи апогеї лицемірства."
Так. Очевидно, що Шольц крутиться, як вуж на сковорідці, намагаючись і перед світом не зганьбитися, і ерефії догодити.... Але нарешті Україна зрозуміла, що Німеччина - не її союзник (і ніколи не була).
За перші 3 місяці російської агресії проти України федеральний уряд Німеччини схвалив постачання нам зброї та іншого обладнання на суму аж 350,1 мільйона євро. Схвалив - не означає, що забезпечив. Для порівняння: Росія отримала від Німеччини оплату за енергоносії 12,2 мільярда євро.