Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Змучені кризою греки готові пускати українців без віз

Категорія:

Світ:

Ще кілька років тому словосполучення «жебрак грек» звучало не просто дивно, а утопічно. У країні, де чорнороб отримував на місяць тисячу євро, зараз раді будь-яким заробіткам. На найбільшому грецькому острові - Криті - сподіваються, що подолати кризу їм допоможуть українці, які все активніше їдуть сюди відпочити.

Те що, Крит все ще не може оговтатися від кризи, стає зрозуміло з перших хвилин перебування на острові. Давно занедбані недобуди, виставлені на продаж будинки і готелі, закриті магазини - звичний пейзаж критських містечок і селищ.

«Середня зарплата до кризи для простого критянина була 1000 євро. Роботу знайти було легко. Зараз заробітки впали в півтора-два рази. Наприклад, продавці заробляють у середньому 20 євро на день і бажаючих отримати таку роботу дуже багато», - розповідає мешканка Агіос Ніколас Петра. 

Заробити тут намагаються на всьому. Рибалки пропонують покататися на човні, офіціанти зазивають у кафе, рекламуючи свіжість продукції восьминогами, що висять на прищепках, навіть звичайні камені після невеликої художньої обробки продають як сувеніри у місцевих крамницях.

Через кризу греки стали економніші. З великих автомобілів пересіли на скутери і малолітражки. Старий «Мерседес», що вкрився товстим шаром пилу на узбіччі дороги, виглядає, немов пам´ятник докризових часів. При ціні бензину в 1,7 євро за літр їздити на такому монстрі тепер занадто дороге задоволення.

Найгірше на Криті старшому поколінню. Літні люди звикли жити по-старому, і одна з головних ментальних грецьких рис характеру - лінь - у них проявляється найбільш яскраво. Вечори вони проводять у місцевих кафе, обговорюючи місцеві плітки за чаркою ракії або келихом вина. При цьому навіть не намагаються вчити англійську та російську мови, знання яких тут вимагають при прийомі на роботу в магазин або готель.

Більш молоді жителі Криту теж не стали трудоголіками. У неділю майже всі магазини закриті. Від звичної сієсти також мало хто відмовився. Без вихідних і перерв працюють тільки маленькі магазинчики. Найчастіше в них трудяться самі господарі. Раніше власники торгової нерухомості могли не працювати і жити на гроші, отримані від здачі магазину в оренду. Зараз бажаючих зайнятися бізнесом вкрай мало, і магазини стоять порожні.

Влаштуватися працювати в туристичний бізнес для мешканців Криту - велика удача. У готелях російську та англійську, хоча б на рівні найпростіших побутових слів, тут знають майже всі. «У нас навіть у школах почали викладати російську. Якби це залежало від нас, ми б пускали росіян і українців без віз. Потік туристів врятує нас від кризи» , - каже працівник готелю Миколас.

Для туристів з України та сусідніх Росії й Польщі в цьому році Крит став заміною звичної Туреччини і неспокійного Єгипту. Написи російською зазивають у кафе та готелі. Навіть жебрак-музикант грає тут на акордеоні «Пусть бегут неуклюже…» і з акцентом просить слухачів: «Киньте монетку».

Головна відмінність місцевих жебраків від українських - не сходить з обличчя посмішка. На Криті криза не позбавила місцевих жителів життєрадісності. З посмішкою тебе зустрічають усі: продавці, кондуктори автобуса, офіціанти в кафе, таксисти і просто перехожі.

Як кажуть самі критяни, від фінансової кризи їх рятує виноробство, рибна ловля і оливкові гаї. Не сумувати ж допомагає сонце і море. А взагалі, місцеві жителі впевнені: Крит - це рай, але тільки в тому випадку, якщо у тебе є робота.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Чеснота приязності та ельфійський реактор – другий крок до вічного життя та опанування планети Земля

Євангельська концепція палінгенетичного реактора об’єднує надлюдську самореалізацію, соціальну взаємодію та трансформацію людства. Щасливі скромні та приязні, бо вони опанують Землю.

Останні записи