Чи залишить держава якісь пільги підприємцям, якщо хочуть вже зараз відновити перевірки для того бізнесу, який не постраждав від війни? Чому ми не повинні перевіряти підприємця, який працює в Івано-Франківську? У мирних областях слід повертати нормальний податковий контроль.
Про це в інтерв'ю на Forbs.ua сказав голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, який учув запах західних грошенят від так званого плану Маршала для України й повернувся до Києва керувати фінансовою та податковою політикою.
У березні Верховна Рада скасувала податкові перевірки, ПДВ на ввезення імпорту та запровадила спрощену систему оподаткування для великого бізнесу. Вже у квітні риторика змінилася у бік того, щоб відмовитися від деяких пільг.
У новому податковому законі 7311, який дуже активно проштовхує Гетманцев, планується повертати ПДВ. Ось, що він відповів щодо цього:
"У березні ми зняли мита та ПДВ на імпорт і паралельно з цим прийняли податкові пільги – 2% від обігу. Важливо розуміти, що це – різні рішення, які збіглися за часом. Норму у 2% від обігу ніхто не скасовуватиме. У березні була реальна загроза дефіциту продуктів народного споживання. У країні міг розпочатися голод, тому було ухвалено таке рішення.
Нині ми перезапустили економіку. Ми забезпечуємо себе самі. І пільги з імпорту шкодять нашому товаровиробнику, оскільки імпортний товар виходить дешевшим, ніж вироблений в Україні. Це рішення слід скасувати".
Верховна Рада пропонує вдвічі збільшити військовий збір із 1,5% до 3%. Бізнес каже, що це багато. Чому ви зупинилися на цифрі 3%?
Гетманцев: "Це діятиме лише на час військового чи надзвичайного стану та принесе бюджету $1 млрд на рік. Ми вивчили громадську думку, люди цю ідею сприймають нормально".
На період воєнного часу діє податок 2% з обороту, але він підходить не всім. Як альтернативу бізнес пропонує перехід у правовий режим «Дія.City» або заміну податку на прибуток податком на виведений капітал.
Гетманцев: "Зараз ми можемо провести експеримент із податком на виведений капітал. За умови, що бізнес, який на цьому наполягає, переходитиме на нього. Більшість наших компаній не одержують прибутку, і це не позначиться на бюджеті".
Щодо ПДВ (який є найзаплутанішим, найскладнішим в адмініструванні й тому корупційним – прим. моя, О.К.)
Гетманцев: "З кінця травня ми почнемо відшкодовувати ПДВ за січень. Січень – це мирний місяць, і податкові накладні за ним зареєстровані. З лютого до травня податкові накладні не реєструвалися. Бізнесу потрібно дати час, щоб їх зареєструвати, без цього відшкодування ПДВ неможливе. На це ми даємо півтора-два місяці, відтак податковій потрібен час, щоб перевірити накладні. Потім почнуть відбуватися відшкодування за лютий – травень. З червня ми розраховуємо вже вийти у звичайний режим відшкодування".
З відповіді на це питання зрозуміло, що ПДВ – це податок, який потрібен, щоб тримати бухгалтерів та податківців, які займаються так званим адмініструванням (бухгалтери виписують податкові накладні та реєструють їх, податківці перевіряють цей процес, якщо просто пояснити це). З 2000 року я дивувалася у безглуздості ПДВ, бо сама виписувала і носила їх в податкову, а відшкодування ПДВ ніколи не отримувала! Цей податок йшов у бездонний бюджет держави, яка відшкодовувала його за відкат великим платникам ПДВ. А дрібні підприємці-платники ПДВ не бачили відшкодування. Принаймні не бачили у 2000-них роках. Самий корупційний податок, який тільки можливо вигадати, і який давно потрібно було ліквідувати як такий. А цей "реформатор" знову за рибу гроші!
А ось як прокоментувала інтерв'ю Гетманцева журналістка Марина Данилюк-Єрмолаєва:
"Гетманцев – це просто рак. І ось зараз воно вирішило знову покошмарити знекровлену війною економіку. Підприємці тобі муляють? А я бачу так, що під шум воєнного часу дідько із влади вирішив обікрасти тих, хто ладнає життя самостійно у своїй громаді. Хто вирішив повернутися додому. Бо в Європі добре, а удома найкраще. Знаю, що кажу. Я живу в районі підприємців. Вони всі як один повернулись додому – майданчики поруч заливаються дитячим сміхом. Мої сусіди займаються волонтеркою, перераховують значні кошти на ЗСУ, роблять фантастичні речі в умовах війни... І не мутному соціалісту Гетманцеву з бігаючими оченятками думати: кого б тут ще поімєть. Ми ж розуміємо, що за західні гроші США, ЄС, Британія спитають. А наші податки можна легко покласти собі в кишеню в умовах, коли третина України одна велика прифронтова лінія. Тому такі ідеї – це просто намагання пограбувати своїх, своїх, які не спитають: де гроші, Зін? Офіс Президента України і Слуга Народу уйміть вашого кліща. Гетманцев – це одна з топових причин, чому ви всі разом підете на сміття після нашої перемоги. В умовах війни треба облишити ганебні ідеї перевірок і не кошмарити людей. Заробляй і розвивайся – оце має бути девізом нині й надалі. Грабувати підприємців в умовах «війни на виснаження», яку оголосила нам РФ – це допомагати Росії виграти цю війну".
Робимо все від нас залежне, щоб побудувати після війни нову ефективну Україну, у якій не буде мотлоху з попереднього життя (в тому числі й різних людиноподібних паразитів). Паразитичний державний апарат і 40 тисячну армію податківців потрібно зносити!
Коментарі
Паразити учули запах грошей. Таких, як Гетьманцев, взагалі не можна близько підпускати до державного апарату - своїми діями знищить все, до чого дотягнеться.
Творю, отже існую.
Цей паразит каже, що імпортний товар виходить дешевшим, ніж вироблений в Україні. Чому? Чому він не каже чому так виходить? Тому що наші продукти обкладені 20% ПДВ. Я вже колись писала, скільки ПДВ в яких країнах. В Україні на найнеобхідніші товари харчування ПДВ становить 20% Навіть в багатій Німеччині такого нема. Я спеціально зберегла чеки з німецьких магазинів.
Завдяки цій війні українці отримали унікальний шанс позбутися паразитів. Якщо їх нині не знесемо – це буде зрада усіх тих, які загинули або стали каліками в цій війні. Тому, як каже народна мудрість, "рубай сук, які на тобі сидять".
Все, що робиться з власної волі, – добро!